Dzień Dziecka w lesie – świętowanie z piknikiem dla rodziców i dzieci!

Redakcja

3 stycznia, 2024

Z nadejściem lata drzewa w pośpiechu wypuszczają nowe liście. Las znów jest zielony od końca do końca, wraca też mnóstwo ptaków. Nadszedł czas, aby dzieci wróciły do lasu na kolejny piknik. Dzieci uwielbiają pikniki! Uwielbiają włóczyć się po lesie, jeść na świeżym powietrzu, wspinać się na drzewa – wszędzie tam, gdzie jest element zaskoczenia. Nawet małe dzieci, które nie potrafią jeszcze czytać, będą zachwycone tymi książkami o pikniku w lesie.

Leśna uczta!

Dzieci uwielbiają jeść, a piknik jest idealnym pretekstem do oddania się leśnej uczcie. Możesz sprawić, że jedzenie będzie wyglądało jeszcze bardziej atrakcyjnie, dekorując je kwiatami i jagodami. Weźcie ze sobą kilka koszyków do przenoszenia wszystkiego i rozstawcie swoją ucztę w środku natury, być może u stóp starego drzewa. To świetny sposób, aby zainteresować dzieci kolorami, kształtami i zapachami lasu.

Ukryjcie się i obserwujcie ptaki

Wyjście na zewnątrz z dzieckiem to świetny sposób na spędzenie czasu i zaangażowanie go. Ponadto, jest to świetna okazja, aby zbliżyć się do lokalnej przyrody! Jednym z najlepszych sposobów na to jest obserwacja ptaków w Twojej okolicy. Jeśli możesz znaleźć pobliski park lub rezerwat przyrody, to jeszcze lepiej. Po prostu usiądź i obserwuj jak ptaki ćwierkają wokół Ciebie. To na pewno będzie dużo zabawy dla twoich małych dzieci.

Spacer z dziećmi

Spacer po lesie to coś, co może spodobać się każdemu. Możesz wybrać się na spacer z dziećmi, nawet gdy są bardzo małe. Możesz je wozić w wózku i pozwolić im cieszyć się widokami i dźwiękami lasu. Zabierając dzieci na spacery po lesie, pomagasz im rozwijać zarówno ciało, jak i umysł.

Polecane: