Data wydarzenia: 31/05/2020

Rodzaj wydarzenia: Spotkanie,
Kategoria: Historia,
Wiek:

Radio POLIN – audycje dla dzieci i opiekunów

Z myślą o najmłodszych słuchaczach oraz ich opiekunach Radio POLIN przygotowało na Dzień Dziecka specjalne audycje.

  • 14.00 – artystki: Anna Czartoryska, Katarzyna Łaska, Anna Mucha oraz Katarzyna Zielińska czytają “Jak ciężko być królem”
    Artystki przeczytają fragmenty książki “Jak ciężko być królem”, która powstała w oparciu o wybrane fragmenty “Króla Maciusia Pierwszego” Janusza Korczaka.
  • 16.00 – Po co dzieciom książki?
    Rozmowa o książkach dla dzieci, w której wezmą udział autorzy, autorki, ilustratorzy i ilustratorki książek. Zastanowimy się jakiego rodzaju książki dziś są potrzebne oraz co i jak czytać z dziećmi. Naszymi gośćmi będą: Ewa Łętowska, Anna Czernow, Krzysztof Pawłowski, Maciej Łazowski, Zofia Stanecka. Rozmowę poprowadzi Olga Wróbel.
  • 18.00 – “Król Maciuś I”
    Bajka muzyczna dla dużych i małych dorosłych w wykonaniu Chóru i Orkiestry Państwowej Szkoły Muzycznej im. Oskara Kolberga w Warszawie. Słowa napisał Grzegorz Uzdański, muzykę skomponował Jerzy Rogiewicz.

  • 20.00 Nauka w Radiu POLIN

Zastanowimy się czy warto sięgać do doświadczeń wychowawczych Janusza Korczaka oraz czym jest obywatelskość i jak ją rozwijać. Zagadnienia przybliży Marta Ciesielska z Korczakianum, pracowni Muzeum Warszawy.

Słuchaj Radia POLIN na platformie SLOTEX >> http://s3.slotex.pl:7204/stream/1/

Tydzień Dziecka w Warszawie

realizacja estinet.pl