Data wydarzenia: 04/06/2020

Rodzaj wydarzenia: Spotkanie,
Kategoria: Nauka,
Wiek:

„Cyberbezpieczeństwo i prywatność w sieci” | SDK online.

5 czerwca o godz. 18.00 zapraszamy na spotkanie online na Facebooku SDK z cyklu Cyberbezpieczeństwo

Każdy z nas pracuje na co dzień z komputerami i Internetem, nawet, jeżeli nie zdaje sobie z tego sprawy.

Informacje o nas znajdują się w dziesiątkach baz danych, a o naszym losie decydują algorytmy, których często nie jesteśmy świadomi. Organizacje przestępcze z całego świata próbują wykorzystać luki w zabezpieczeniach i naszą niewiedzę dla własnego zysku. Nie przestrzegając “dobrych praktyk” i bez regularnie aktualizowanej wiedzy, łatwo jest narazić się na cyfrowe niebezpieczeństwo.

Na wykładzie dowiecie się o tym, jakie błędy w ochronie swojego komputera popełnił Donald Tusk i co grozi przedszkolom na Śląsku. Usłyszycie jak poradzić sobie w przypadku porwania waszych danych – lub ich wycieku do Internetu, czym są ciasteczka i dlaczego RODO jest ważne.

Wykład nie będzie zawierał lokowania jakichkolwiek komercyjnych produktów.

  • Prowadzenie: Paweł Ngei
  • Profil prowadzącego: Edukator w zakresie cyberbezpieczeństwa i programista pracujący na co dzień dla firm z Doliny Krzemowej. Prowadzi bezpłatne wykłady dotyczące bezpieczeństwa w sieci w gimnazjach, liceach, na uniwersytetach i politechnikach w Polsce i Stanach Zjednoczonych. Jako aktywista zajmuje się kwestiami otwartego oprogramowania i kultury, dostępu do danych publicznych oraz wymianą technologii z państwami Globalnego Południa.

spotkanie online / darmowy dostęp

Tydzień Dziecka w Warszawie

realizacja estinet.pl