Zabawy dla dzieci podczas koncertu Orkiestry Symfonicznej

Orkiestra symfoniczna

23-08-22

Koncert orkiestry symfonicznej to wydarzenie, na które większość dzieci czeka z niecierpliwością. Podczas dnia dziecka dzieci stają się częścią orkiestry i grają na instrumentach, śpiewając i tańcząc w koordynacji z orkiestrą. Koncert finałowy 1 czerwca to wieczór pełen zabawy, aktywności, muzyki i radości. Jest to również czas dla rodziców, aby docenić jak bardzo ich dziecko rozwinęło się w ciągu ostatnich sześciu miesięcy jako członek orkiestry symfonicznej. Oto niektóre z zabaw skierowanych do dzieci.

Gry muzyczne dla dzieci

Gra jest skierowana do dzieci w grupie wiekowej od pięciu do dziesięciu lat. Gra wymaga, aby dyrygent wydawał polecenia dzieciom. Dyrygent poprosi dzieci o skandowanie rymowanki. Prowadzący poprosi dzieci o ponowne skandowanie, tym razem skandowanie musi się rymować z pierwszą. Dzieci będą musiały wymyślić rymowankę, która będzie się rymować z poprzednią. Dyrygent poprosi dzieci o ułożenie rymów z różnych słów i zwrotów.

Gra w dopasowywanie muzyków

Ta gra skierowana jest do dzieci w grupie wiekowej od sześciu do dziesięciu lat. Gra wymaga dyrygenta, który będzie wydawał polecenia dzieciom. Dyrygent poprosi dzieci o utworzenie dwóch grup. Pierwsza grupa utworzy linię. Następnie zostaną poproszone o skandowanie "skrzypce, puzon, trąbka, klarnet". Podczas śpiewania będą poruszać rękami zgodnie z instrumentem, o którym śpiewają. Teraz druga grupa będzie musiała dopasować instrument skandowany przez pierwszą grupę do właściwego muzyka. Jeśli dziecko z drugiej grupy potrafi podać właściwego muzyka, przechodzi do pierwszej grupy.

Muzyczny głuchy telefon

Ta gra jest skierowana do dzieci w grupie wiekowej od pięciu do dziesięciu lat. Gra wymaga, aby dyrygent wydawał polecenia dzieciom. Dyrygent poprosi dzieci o utworzenie czterech grup. Pierwsza grupa utworzy linię i zostanie poproszona o zaśpiewanie piosenki związanej z konkretnym instrumentem. Druga grupa będzie musiała odgadnąć piosenkę. Trzecia grupa będzie musiała klaskać na melodię piosenki. I wreszcie, czwarta grupa musi zagwizdać piosenkę.

Autor wpisu @tydziendziecka.waw.pl

Ostatnio na naszym blogu